Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
PROJEKT W RAMACH PROGRAMU MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU YOUTH FOR HEALTH
, Data rozpoczęcia realizacji: 2013-08-26

AKCJA 1.1 WYMIANA MŁODZIEŻY: YOUTH FOR HEALTH

Częstość występowania  otyłości w Europie określa się na 10–25% u mężczyzn i 10–30% u kobiet. Prawie 9 milionów Polaków, w tym 5,2 miliona mężczyzn i 3,5 miliona kobiet, regularnie pali tytoń. W przypadku mężczyzn było to średnio 18 papierosów dziennie, zaś kobiet – 16 sztuk, a 600-700 tys. jest uzależnionych od alkoholu.

Liczby te doskonale obrazują jak poważnym problemem jest niezdrowy tryb życia. Trzydiestu młodych ludzi z trzech krajów Europy: Portugali, Turcji oraz Polski w dniach 26 sierpnia - 2 września 2013 r. stanęło przed wyzwaniem zapoznania się ze sposobami zdrowego odżywiania, prawidłowego trybu życia oraz walki z uzależnieniami.

Wszystkie podjęte działania odbyły się w ramach projektu  „Youth for health”  realizowanego przez Stowarzyszenie ESTEKA przy wsparciu finansowym Agencji Narodowej programu ”Youth In Action”. Całkowity koszt zakwaterowania, wyżywienia, transportu oraz innych wydatków związanych bezpośrednio z działaniami  w projekcie oraz 70% kosztów podróży uczestników z Portugalii i Turcji zostało pokrytych przez środki Komisji Europejskiej.

Młodzież z Tarnobrzega oraz ich goście dowiedzieli się jak ważny jest zdrowy tryb życia,  prawidłowa dieta, codzienna aktywność fizyczna. Podczas organizowanych warsztatów mogli samodzielnie przyrządzić zdrowe posiłki, sprawdzić swoją kondycję oraz wyrazić siebie podczas prezentowanych scenek teatralnych.

Nie zabrakło też czasu na zabawę i zwiedzanie. Młodzi uczestnicy projektu spędzali aktywnie czas nad Jeziorem Tarnobrzeskim gdzie m.in. pływali kajakami, urządzali wycieczki rowerowe, grali w siatkówkę czy też relaksowali się wypoczywając na plaży. Uczestnicy projektu odwiedzili Bałtów, Sandomierz oraz Kraków. Ale i tam nie obyło się bez promocji zdrowia. Na Krakowskim rynku przedstawili Flashmob’a udowadniając, że taniec też może być świetnym pomysłem na ruch.

Interesującym punktem wizyty był wieczór kulturowy podczas którego wszyscy zaprezentowali swoje kraje. Można było spróbować tradycyjnych potraw i przysmaków, przymierzyć ludowe stroje, posłuchać muzyki oraz obejrzeć występ w wykonaniu Mażoretek DIAMENT z Chmielowa.

Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

GALERIA ZDJĘĆ

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Gala podsumowująca projekt TARNOBRZEG - miasto z artystyczną duszą w obiektywie Victora Czury
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]