Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Udana osiemnastka tarnobrzeskiego „Śpiewograńca”
Nowiny, Publication date: 2012-02-27

Zobacz oryginalny artykuł

NOWINY, Grzegorz Lipiec

Tarnobrzeg przez miniony weekend był stolicą piosenki harcerskiej. Harcerki i harcerze z całego kraju prezentowali swoje umiejętności wokalne na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury, a wszystko za sprawą 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”.

Do Tarnobrzega przyjechało 300 skautów, którzy rywalizowali o nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Zdaniem wielu miłośników muzyki było to prawdziwe święto piosenki harcerskiej.

Śpiewograniec ma na celu prezentację dorobku artystycznego środowisk harcerskich i promocję harcerskiej twórczości artystycznej. Cieszy się on z roku na rok coraz większą popularnością wśród harcerzy i harcerek.
Harcerskie święto rozpoczęło się już w piątek, kiedy to do Tarnobrzega przyjeżdżali skauci z całej Polski. Po pierwszych próbach wieczorem wszyscy uczestnicy festiwalu spotkali się w Szkole Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu na wspólnym śpiewaniu, czyli „Świeczkowisku”.

Nagrody rozdane

Najważniejszym festiwalowym dniem była sobota, kiedy to od godziny 9 zainaugurowane zostały przesłuchania finałowe. Wieczorem jury ogłosiło swój werdykt.

- Nie było łatwo wytypować zwycięzców, bo poziom artystyczny był bardzo wyrównany - mówi podharcmistrz Robert Kędziora, jeden z organizatorów festiwalu.

Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać trzy wyróżnienia dla: zespołu EtshOrniS z 64 Drużyny Harcerskiej Hufiec Ziemi Rzeszowskiej z Rzeszowa, zespołowi Wiedźmy&Friend's Hufiec Pionki oraz grupie Pod Górę z Legionowa. Za brawurowe wykonanie piosenki „Requiem dla nieznajomych” nagrodę w kategorii „Morze” trafiło do harcerzy z 94 Białostockiej Drużyny Wędrowniczej „Mury”. W kategorii „podkład muzyczny” przyznano tylko jedną nagrodę i trafiła ona do zespołu Wichry z Mirca. W kategorii „samodzielny akompaniament” trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi JAAAM-wu z Kołaczyc, drugie miejsce zajęli nagrodzeni już harcerze z Białegostoku, a pierwsze miejsce zdobyła Brygada Zielono-Czarnych ze Stalowej Woli. Grand Prix 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu zdobył zespół [Harcerze](n) z 11 Drużyny Harcerskiej „Polana” Hufca Katowice.

Radość i pożegnanie

Harcerze ze Stalowej Woli nie kryli wzruszenia. - To naprawdę jest fantastyczne uczucie. Jesteśmy dumni z pierwszego miejsca i teraz postaramy się być jeszcze lepsi - powiedzieli skauci z „hutniczego grodu”.

Ze „Śpiewograńcem” żegnają się w tym roku zdobywcy Grand Prix, czyli zespół [Harcerze](n) z Górnego Śląska.

- Od 2005 roku przyjeżdżamy na „Śpiewograniec”. Tylko raz wyjechaliśmy z Tarnobrzega bez żadnej nagrody, a sobotnie wyróżnienie jest dla nas drugim Grand Prix w historii - mówi Michał Cieśla jeden z liderów zespołu. - Drugim i zarazem ostatnim, bo w ten piękny sposób kończymy nasz udział w tym festiwalu.

Muzyczną gwiazdą festiwalu była kielecka grupa FOK, której występ zainaugurował koncert galowy. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie ESTEKA, Komenda Hufca ZHP Tarnobrzeg, Synogarlica oraz 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska „Wrzosowisko”. Echo Dnia sprawowało patronat medialny nad festiwalem.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
PÓŁKOLONIA RYSUNKOWA
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]