Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Na niepełnosprawnych czekają łagodne jak owieczki konie Paros i Heros
Echo Dnia, Publication date: 2012-05-22

Na niepełnosprawnych czekają łagodne jak owieczki konie Paros i Heros

Artykuł w wersji oryginalnej

Dodano: 21 maja 2012, 12:19 Autor: Kat

Ponad 30 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego skorzysta z zajęć hipoterapeutycznych, jakie zorganizuje tarnobrzeskie stowarzyszenie ESTEKA. W ramach projektu odbędą się także zajęcia rehabilitacyjne oraz spotkania z psychologiem i lekarzem.

Janusz Szwed, prezes ESTEKI, nie kryje zadowolenia z pozytywnej opinii zarządu województwa podkarpackiego. – Był to jeden z naszych większych projektów, jakie złożyliśmy w ostatnim czasie, gdyż objął mieszkańców Tarnobrzega i powiatu – mówi prezes Szwed. – Był to projekt z zakresu pomocy społecznej kładący nacisk na wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych i przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

ESTEKA złożyła w ramach otwartego konkursu ofert projekt pod nazwą "Organizacja zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z terenu powiatów grodzkiego i ziemskiego w Tarnobrzegu”. Z trzema innymi projektami uzyskał on największą liczbę punktów w ocenie merytorycznej. - Dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie 29 tysięcy 725 złotych, przy całkowitej wartości projektu ponad 45 tysięcy złotych – podlicza Janusz Szwed.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia hipoterapeutyczne i rehabilitacyjne dla grupy 33 osób. Uczestnicy, dzieci i młodzież skorzystają łącznię z 330 zajęć hipoterapeutycznych i rehabilitacyjnych, 10 godzin zajęć z psychologiem oraz 20 godzin zajęć z lekarzem.
Rekrutacja do projektu będzie prowadzona pomiędzy 6 a 15 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji będą zamieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia lub będą dostępne bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia ESTEKA przy ulicy 11 Listopada 8a.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Akcja Lato 2011 - obóz w Sielpi
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]