Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Hipoterapia nie jest magią
Tygodnik Nadwiślański, Publication date: 2012-05-19

Monika Stojowska, TYGODNIK NADWIŚLAŃSKI

Oryginalny tekst

Hipoterapia nie jest magią

Karol i Dawid z Tarnobrzega w programie terapeutycznym uczestniczą po raz trzeci. Z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć. Uwielbiają konie, zwłaszcza Parosa i Herosa. Dzięki hipoterapii powoli pokonują doskwierające im choroby.

– Poprawiła  się komunikacja językowa, a także koordynacja ruchowa u chłopców. Oczywiście ciało usprawniły także zajęcia z rehabilitantem, które poprzedzają pracę z hipoterapeutą. Dzieci ubóstwiają tu przyjeżdżać, dopytują o kolejne spotkania w stadninie – podkreśla ciocia Karolka i Dawida.
Stowarzyszenie Esteka, którego siedziba mieści się przy lesie w Mokrzyszowie (osiedle Tarnobrzega) po raz piąty zorganizowało zajęcia hipoterapii. W tym roku korzystają z nich dzieci z Tarnobrzega, choć w minionych latach uczestnikami były również maluchy z całego powiatu ziemskiego. – Pieniądze na tegoroczny projekt, który będzie prowadzony do końca lipca dla czternastu dzieci pozyskaliśmy z programu miejskiego dla organizacji pozarządowych. Oczywiście potrzeby są znacznie większe, zgłasza się dużo chętnych i często musimy odrzucać wnioski, zazwyczaj z przyczyn formalnych – tłumaczy Janusz Szwed prezes stowarzyszenia Esteka.

Więcej w papierowym wydaniu TN

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

III turnus - wycieczka autokarowa - Czarniecka Góra 2013
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]