Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Mikołaje opanowały Tarnobrzeg
Echo Dnia, Publication date: 2011-12-05

Oryginalny artykuł  

ECHO DNIA, Dodano: 5 grudnia 2011, 10:55 Autor: Grzegorz LIPIEC

"Święci" jechali ulicami Tarnobrzega na motorach, koniach i samochodach. Niestety, podczas rozdawania prezentów zabrakło paczek dla najmłodszych!

100 przybyszów z Laponii, wśród których byli harcerze, członkowie oraz przyjaciele Stowarzyszenia ESTEKA rozdawało w niedzielę mikołajowe prezenty. To nie była jednak jedyna atrakcja tego dnia. Z siedziby organizacji przy ulicy Leśnej ruszyła kawalkada pojazdów mikołajkowych, która zanim dotarła na Rynek przemierzyła cały Tarnobrzeg.

Już po raz ósmy Stowarzyszenia ESTEKA zorganizowało Paradę Mikołajów. Nie mogło, zatem zabraknąć przejazdu Mikołajów ulicami Tarnobrzega oraz rozdawania upominków najmłodszym.

POZDRAWIAJĄCE TŁUMY

Kawalkada pojazdów ze Świętymi Mikołajami przejechała ulicami Tarnobrzega przy akompaniamencie największych świątecznych hitów. Po drodze mieszkańcy naszego miasta byli pozdrawiani przez gości z Laponii. Tymczasem na placu Bartosza Głowackiego na "Świętych” czekały tłumy, a czas umilały występy artystyczne uczniów z tarnobrzeskiej Szkoły Podstawowej numer 10. Kiedy tylko kawalkada pojazdów ze Świętymi Mikołajami dojechała na Rynek, rozpoczęło się rozdawanie prezentów. Niestety. Organizatorzy przygotowali zbyt mało upominków i wiele dzieci nie dostało mikołajkowych paczek.

- W niedzielne południe rozdaliśmy na placu Bartosza Głowackiego dokładnie 1000 paczek. Podarki, które powstały dzięki hojności naszych darczyńców można było otrzymać za świąteczny rysunek - mówi Janusz Szwed, prezes Stowarzyszenia ESTEKA, jeden z pomysłodawców i organizator ósmej Parady Mikołajów.

Licznie przybyli mieszkańcy miasta mieli także okazję spróbować jazdy konnej, sprawdzić jak wygląda sprzęt strażacki oraz wjechać na wysokość dziesiątego piętra za sprawą profesjonalnej zwyżki. Publiczność nie doczekała się startu balonu. Lot nie był możliwy ze względu na zbyt silny wiatr.

Podczas Parady Mikołajów zaprezentowano prace i nagrodzono uczestników konkursu "Świąteczne graffiti”, który był organizowany wspólnie z Tarnobrzeskim Domem Kultury. Prace, które zostały wykonane na wielkich tkaninach będą eksponowane w miejscach publicznych w okresie świątecznym.

SKARGA OD CZYTELNIKA

Nie wszystko to co działo się w niedzielne południe podobało się jednemu z naszych Czytelników, który napisał kąśliwego maila.

Czytamy w nim między innymi, że paczek z upominkami było bardzo mało i liczna grupa dzieci nie miała szansy otrzymać podarku. - Dodam tylko, że moje dziecko jako prezent dostało gazetę. Jednak nie rozumiem, dlaczego, kiedy setki osób oczekują na prezent, jest zimno, a tutaj wychodzi radny Stanisław Uziel i wręcza dyplom (tarnobrzeski radny w ten sposób dziękował pomysłodawcy imprezy – wyjaśnia autor). Organizatorom należą się słowa pochwały, ale też minusy - dodaje.

 

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
TARNOBRZEG - Miasto z artystyczną duszą - IV edycja - Podsumowanie konkursu plastycznego
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]