Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Powstanie ośrodek hipoterapii w Tarnobrzegu
Echo Dnia, Publication date: 2010-09-07

Zobacz orginalny artukuł

Echo Dnia, Grzegorz Lipiec

Powstanie ośrodek hipoterapii w Tarnobrzegu

Członkowie Stowarzyszenia ESTEKA krok po kroku dążą do realizacji swojego życiowego marzenia, czyli budowy ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu. Jak na razie cierpliwie szukają pieniędzy, która w całości pokryje koszt tego przedsięwzięcia.

„Kawalerzyści” już za kilka dni rozpoczną cykl zajęć hipoterapeutycznych dla dzieci z Tarnobrzega oraz powiatu tarnobrzeskiego. Mali pacjenci będą mogli wracać do sprawności fizycznej oraz zdrowia psychicznego przytulając się do konia i jeżdżąc na nim. Jak twierdzą fachowcy, to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna. Już wkrótce zajęcia hipoterapii będą się odbywać w nowoczesnym ośrodku, który będzie położony na tarnobrzeskim osiedlu Dzików.

DZIKÓW BĘDZIE PIĘKNIEJSZY
Ośrodek Hipoterapii Euratus, według planów członków ESTEKI powstanie tuż za zespołem pałacowo-parkowym na Dzikowie. - Jesteśmy już po rozmowach z konserwatorem zabytków w sprawie szczegółowego rozmieszczenia budynków na tym terenie. Obecnie określiliśmy warunki zabudowy części sportowo-rekreacyjnej - mówi Robert Kędziora, koordynator projektu budowy ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to oprócz samego ośrodka z krytą ujeżdżalnią, stajniami dla koni, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, tarnobrzeżanie będą mieli do dyspozycji park linowy, gród rycerski, strzelnicę sportową oraz boiska sportowe a niezagospodarowany dotąd teren między parkiem i osiedlem Dzików zyska zupełnie nowy charakter.
Stowarzyszenie ESTEKA prowadzi cały czas zbiórkę pieniędzy na budowę ośrodka. - Na ten moment mamy prawie kilkadziesiąt tysięcy złotych z tak zwanego jednego procenta. Jest to niestety kropla w morzu naszych potrzeb. Wstępnie cały koszt budowy ośrodka zamknie się kwotą ponad 16 milionów złotych - kończy Robert Kędziora.

JAZDA KONNA CZYNI CUDA
Hipoterapia polega na usprawnieniu i przywracaniu zdrowia poprzez kontakt z koniem oraz jazdę konną. Jak zgodnie twierdzą terapeuci, to obecność zwierzęcia sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe możliwości.
Dzięki kontaktowi z koniem, pacjenci mogą odzyskać w pewnym stopniu sprawność fizyczną i psychiczną. Hipnoterapia to najatrakcyjniejsza forma usprawniania dzieci - tłumaczy dyrektor.

WYGRALI KONKURSY
Członkowie Stowarzyszenia ESTEKA przygotowują się również do prowadzenia ośrodka hipoterapii.
- Właśnie wygraliśmy dwa konkursy na prowadzenie zajęć hipoterapii z dziećmi z Tarnobrzega oraz powiatu tarnobrzeskiego - wyjaśnia Robert Kędziora. - Pierwszy finansowany przez Urząd Marszałkowski oraz tarnobrzeski magistrat obejmie swoim zasięgiem 30 dzieci. Drugi dotyczy tylko dzieci niepełnosprawnych, a na zajęcia do ośrodka Stowarzyszenia ESTEKA, przy ulicy Leśnej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie dojeżdżać będzie 20 młodych mieszkańców gminy Grębów.
Cykl zajęć z hipoterapii dla dzieci i młodzieży z naszego regionu rozpocznie się już za kilka dni. Projekt zostanie zakończony w listopadzie.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
X Parada Mikołajów - foto P. Żak
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]