Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Rozstrzygnięto konkursy "Narkotyki nie są dobre” oraz "Dziękuję nie piję”
Echo Dnia, Publication date: 2012-01-20

Oryginalny artykuł

ECHO DNIA, Dodano: 20 stycznia 2012, 15:45 Autor: KaT

"Narkotyki nie są dobre” oraz "Dziękuję nie piję”, to hasło dwóch konkursów skierowanych do tarnobrzeskich uczniów. Postacie i napisy na plakatach mają ostrzegać przed zagrożeniami związanymi z piciem alkoholu, zażywaniem narkotyków i innych używek.

Jak mówi Janusz Szwed, prezes stowarzyszenia Esteka w Tarnobrzegu, współorganizator konkursu hasła są nieprzypadkowe. – Stowarzyszenie, co roku organizuje ten konkurs, który jak większość naszych inicjatyw kierujemy do dzieci i młodzieży – przypomniał Janusz Szwed. – Przekonujemy, że sięganie po dopalacze, alkohol, narkotyki przede wszystkim szkodzi. Ich zażywanie w konsekwencji prowadzi do problemów zdrowotnych.

O TYM TRZEBA MÓWIĆ

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Napłynęło około 100 prac. Technika ich wykonania była dowolna.

Wręczając nagrody zwycięzcom i wyróżnionym, Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega mówił o tym, jak ważny jest udział młodych ludzi w tego typu przedsięwzięciach. Podziękował także rodzicom i nauczycielom, którzy zachęcają młodych, by ci dzielili się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. – W czasach, kiedy bardzo wiele dyskutuje się o rozmaitych używkach i zapobieganiu zjawiskom, które niekoniecznie wychodzą na zdrowie najmłodszej, a później dorastającej części naszej populacji, mówienie o konsekwencjach ich zażywania jest konieczne – mówi prezydent Mastalerz.

PLAKATY W SZKOŁACH I PRZYCHODNIACH

W konkursie "Narkotyki nie są dobre” pierwsze miejsce zajęła Natalia Stępień. Zwycięzcą konkursu "Dziękuje nie piję” został Amira Melanii, uczeń klasy IV a Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. Amir przyznał, że pomysł na swoją pracę zaczerpnął z innego plakatu. – Akurat tę postać zapamiętałem i postanowiłem ją narysować w swojej pracy – przyznał zwycięzca. – To człowiek pijący alkohol, który nie może się od tego powstrzymać. Poruszyłem ten problem, ponieważ alkohol robi z człowiekiem różne rzeczy i może doprowadzić do śmierci. Poprzez ten plakat chciałem pokazać, że nie warto pić alkoholu.

Plakaty zwycięzców zostały wydrukowane w ilości 100 sztuk. Zostaną powieszone w miejscowych szkołach oraz przychodniach zdrowia.

Współorganizatorem konkursu była Straż Miejska i Urząd Miasta Tarnobrzega oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Akcja Letnia - Czarniecka Góra - turnus I
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]