Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Dziennie z zajęć przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną korzystało około 50 dzieci
Echo Dnia, Publication date: 2010-08-25

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia, Klaudia Tajs

Dziennie z zajęć przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną korzystało około 50 dzieci

Jazda konna, wycieczki w plener, zwiedzanie najciekawszych zabytków i wiele innych imprez, przygotowali na tegoroczne wakacje pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu w ramach akcji "Lato w mieście”.

Wrażenia tych, którzy skorzystali z zajęć przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną potwierdzają, że gdyby placówka nie wyszła z ofertą, duża liczba tarnobrzeskich uczniów spędzających wakacje w mieście, nudziłoby się na trzepaku. – Nigdzie nie wyjeżdżałam na wakacje, dlatego prawie codziennie przychodziłam do biblioteki – mówi Kasia z Mokrzyszowa. – Dużo chodziliśmy po mieście, oglądaliśmy pomniki. Dzięki temu poznałam historię miasta i historię założycieli Tarnobrzega rodziny Tarnowskich. Pokażę je rodzicom.
Ktoś inny wspominał wizytę w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg i pobyt w klasztorze Dominikanów. Elżbieta Kołba, kierownik działu udostępniania zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przyznaje, że jak co roku biblioteka starała się przygotować szereg imprez z myślą o każdym przyszłym uczestniku. Dlatego imprezy miały różny charakter – mówi kierowniczka. - Nieodpłatnie udostępnialiśmy Internet. Miłośnikom sztuki plastycznej organizowaliśmy zajęcia w bibliotece, ale także w urokliwych miejscach w Tarnobrzega i okolicy.

DLA KAŻDEGO COŚ
Mimo wakacyjnej przerwy pracownicy biblioteki starali się promować książki. Stąd wycieczki tropem historycznym pamiątek o Tarnobrzegu, śladami tablic tarnobrzeskich. – Przy okazji wycieczek wspominałyśmy, że jest literatura, która opisuje zwiedzane miejsca – dodaje kierowniczka. - Wycieczki kończyły się konkursami, podczas których dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą.
W Filii Biblioteki nr 1, w okresie wakacji odbyły się aż dwa przedstawienia teatralne, które powstały na podstawie utworów literackich poznanych w czasie wspólnego czytania. – Dziś robimy uroczyste podsumowanie, by dzieci miło wspominały ostatnie dni wakacji – dodaje Elżbieta Kołba. – Naszym głównym bohaterem są konie, dlatego po przejażdżce sięgniemy po literaturę poświęconą tym zwierzętom. Zachęcimy także dzieci do namalowania prac plastycznych.

PODSUMOWANIE W STADNINIE
Biblioteka podsumowała wakacje na terenie stadniny koni w osiedlu Morzyszów. Dla Stowarzyszenia Esteka, z którym, pracownicy biblioteki współpracują od lat, możliwość przyjęcia dzieci w stadninie, to okazja by włączyć się do akcji "Lato w mieście”. – Co roku włączamy się do akcji lato w mieście i przygotowujmy szereg atrakcji, które jeszcze przed nami – zapowiada Janusz Szwed, prezes Stowarzyszenia Esteka. – Zorganizujemy zajęcia strzeleckie, zajęcia z terenoznawstwa i jazdę na quadach. Z naszym zajęć korzysta około 400 dzieci.
Stowarzyszenie Esteka, które prowadzi stadninę koni w Mokrzyszowi, powoli podsumowuje tegoroczną akcję letnią. – Zorganizowaliśmy pięć turnusów wypoczynkowych w Sielpi oraz jeden turnus artystyczny dla dzieci z całej Polski, które uczestniczą biorą udział w tarnobrzeskim festiwalu "Wygraj Sukces” w Ustroniu – wylicza prezes Szwed. - Tegoroczny sezon zamykamy liczbą 904 wypoczywających. Przyjęliśmy także grupę 200 powodzian

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Ośrodek hipoterapii
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]