Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Wyśmienita zabawa na tarnobrzeskim "Śpiewograńcu”
Echo Dnia, Publication date: 2010-02-28

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia, Grzegorz Lipiec

Wyśmienita zabawa na tarnobrzeskim "Śpiewograńcu”

Tarnobrzeg w ostatni weekend lutego stał się na chwilę polską stolicą piosenki harcerskiej. Atmosfera była naprawdę gorąca, ale jury i tak nikomu nie przyznało głównej nagrody.

Sala Tarnobrzeskiego Domu Kultury w sobotni wieczór pękała w szwach. 17 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec” zgromadziła rekordową ilość uczestników, w eliminacjach wzięło udział 25 zespołów harcerskich, czyli ponad trzysta osób. Każdy dawał z siebie wszystko, ale i doskonale się przy tym bawił.

ZWRACALIŚMY UWAGĘ NA WSZYSTKO
Każdy z uczestników wykonał w trakcie koncertu po dwie obowiązkowe piosenki oraz jedną tematyczną, opowiadającą o górach. Jury w składzie: Janusz Szwed, Czesław Chabel, Robert Kędziora i Jacek Drożdżal oceniało zespoły, biorące udział w konkursie w dwóch różnych kategoriach: grających z własnym akompaniamentem oraz tych, którzy korzystali z podkładów muzycznych.
- Zwracaliśmy uwagę na wszystkie detale występu młodych harcerek i harcerzy - mówi Robert Kędziora, członek jury oraz organizator "Śpiewograńca”. - Ocenialiśmy muzykalność, poczucie rytmu, własną interpretację utworów, dobór repertuaru oraz walory głosowe wykonawców.
Niestety, komisja konkursowa postanowiła nie przyznać głównej nagrody. Dlaczego? - Poziom artystyczny był słabszy niż w poprzednich latach. Uznaliśmy, więc że nikt nie zasłużył na Grand Prix "Śpiewograńca” - dodaje Robert Kędziora.

WYGRALI "NIEBEM DO WYNAJĘCIA”
Przy braku zespołu, który zdobywa Grand Prix za największych zwycięzców "Śpiewograńca” uznano grupę JAAAMW-u z Kołaczyc. Harcerki z 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Wilki” imienia Andrzeja Małkowskiego wspomagane przez Wojciecha Zajdela okazały się bezkonkurencyjne w kategorii "Samodzielny akompaniament”. Publiczności szczególnie spodobał się utwór "Niebo do wynajęcia” w wykonaniu kołaczyckiego zespołu.
- Jesteśmy w Tarnobrzegu po raz ósmy, a do tej pory zdobywaliśmy tylko wyróżnienia, dlatego nie da się opisać naszej radości - powiedział Echu Dnia Wojciech Zajdel z JAAAMW-u tuż po ogłoszeniu ostatecznych wyników konkursu. - Nie było łatwo, bo na "Śpiewograńca” przyjeżdżają naprawdę doskonali wokaliści, wokalistki oraz instrumentaliści.
Kolejne miejsca zajął zespół 217 ŁWDW i Przyjaciele z Łodzi oraz 34 RwDH z Rzeszowa. W kategorii "Podkład muzyczny” bezkonkurencyjna okazała się grupa LAKED z Nowin. Drugie miejsce przypadło w udziale Wichrom z Mirca.

WYŚMIENITA ZABAWA
W trakcie wieczornego koncertu galowego nikt się nie nudził. Harcerki oraz harcerze bawili się doskonale nawet przy lirycznej muzycy w wykonaniu zespołu "Małżeństwo z rozsądku”.
- Atmosfera na "Śpiewograńcu” jest fantastyczna - mówi Paulina Kawa z rzeszowskiej 51 Drużyny Harcerskiej "Żuawi”. - W piątek spotkanie integracyjne, gdzie mogliśmy poznać skautów z całej Polski, w sobotę cały dzień śpiewamy, tańczymy i wyśmienicie się bawimy. Szkoda, że festiwal dobiegł już do końca.
Organizatorami festiwalu jest: Komenda Hufca ZHP w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie ESTEKA, Zespół Redakcyjny "Synogarlica” oraz 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska "Wrzosowisko”. "Echo Dnia” sprawowało patronat medialny nad "Śpiewograńcem”.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
VII Parada Mikołajów
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]