Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Wielkie harcerskie święto w Tarnobrzegu
Echo Dnia, Publication date: 2012-02-26

Artykuł w wersji oryginalnej

Echo Dnia z dnia 26 lutego 2012 r.

Wielkie harcerskie święto w Tarnobrzegu

Dodano: 26 lutego 2012, 15:30 Autor: Grzegorz LIPIEC, lipiec@echodnia.eu

W naszym mieście odbywał się jeden z największych ogólnopolskich festiwali piosenki harcerskiej
Tarnobrzeg przez miniony weekend był stolicą piosenki harcerskiej.

W sobotę w Tarnobrzegu odbywał się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec”. Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów. (fot. Grzegorz Lipiec)

  •  

Harcerki i harcerze z całego kraju prezentowali swoje umiejętności wokalne na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury, a wszystko za sprawą dziewiętnastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec”.

Do Tarnobrzega przyjechało 300 skautów, którzy rywalizowali o nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Zdaniem wielu miłośników muzyki było to prawdziwe święto piosenki harcerskiej.
Dodajmy, że dzięki transmisji internetowej, tarnobrzeski festiwal oglądali między innymi skauci ze Stanów Zjednoczonych, Islandii, a nawet Japonii.
 

OD PIĄTKU
 

"Śpiewograniec” ma na celu prezentację dorobku artystycznego środowisk harcerskich i promocję harcerskiej twórczości artystycznej. Cieszy się on z roku na rok coraz większą popularnością wśród harcerzy i harcerek.

Harcerskie święto rozpoczęło się już w piątek, kiedy to do Tarnobrzega przyjeżdżali skauci z całej Polski. Po pierwszych próbach wieczorem wszyscy uczestnicy festiwalu spotkali się w Szkole Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu na wspólnym śpiewaniu, czyli "Świeczkowisku”.
 

SOBOTNIE EMOCJE
 

Najważniejszym festiwalowym dniem była sobota, kiedy to od godziny 9 zainaugurowane zostały przesłuchania finałowe, podczas których zaprezentowało się 19 zespołów harcerskich z całej Polski. Wieczorem jury ogłosiło swój werdykt.

- Trudno jest wytypować zwycięzców, bo poziom artystyczny jest bardzo wyrównany - mówi podharcmistrz Robert Kędziora, jeden z organizatorów festiwalu.

Grand Prix dziewiętnastej edycji Festiwalu "Śpiewograniec” przypadło zespołowi Wójownicy z Nidzicy. Pierwsze miejsce zajął Soczek Band z Leżajska, drugie miejsce zdobyła Oraka z Białegostoku, a trzecie Pod Górę z Legionowa. Jury przyznało nagrodę w kategorii "Niebo”, które przypadło zespołowi Red Ties z Łasku. Wyróżnienia konkursowe trafiły do następujących kapel: HGA Północ z Tucholi, le Duch&Przyjaciele, Mury z Białegostoku oraz Flames z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Koncert galowy uświetnił swoim występem zespół Cisza Jak Ta.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie ESTEKA, Komenda Hufca ZHP Tarnobrzeg, Synogarlica oraz 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska "Wrzosowisko”. Echo Dnia sprawowało patronat medialny nad festiwalem.

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
PÓŁKOLONIA KONNA - III turnus
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]