Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Chcą przekazać swój "1 procent" na letni wypoczynek dla dzieci i budowę ośrodka hipoterapii
Echo Dnia, Publication date: 2009-10-18

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia

Chcą przekazać swój "1 procent" na letni wypoczynek dla dzieci i budowę ośrodka hipoterapii

Zarząd Stowarzyszenia ESTEKA już wie na co przeznaczy kilkadziesiąt tysięcy złotych, pozyskanych w ramach akcji "1 procent"

.W porównaniu z rokiem poprzednim uzyskaliśmy dwukrotnie więcej środków w ramach akcji 1 procent. Nasze stowarzyszenie pozyskało w ten sposób prawie 25 tysięcy złotych. Zdecydowaliśmy, że zostaną one przekazane na organizację letniego wypoczynku dla dzieci oraz budowę ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu - tłumaczy Janusz Szwed, prezes zarządu ESTEKi.
Na dofinansowanie akcji letniej w 2010 roku, zarząd przeznaczył prawie 7,4 tysiąca złotych, a ponad 17 tysięcy złotych wesprze wszelkie działania zmierzające do powstania w Tarnobrzegu ośrodka hipoterapii.
- Kiedy rozpoczynaliśmy działania związane z 1 procentem, z góry wiedzieliśmy, że chcemy te pieniądze przeznaczyć na te dwa cele. Dlaczego? Z wypoczynku letniego korzystają dzieci, których rodziców, zwyczajnie nie stać na takie wyjazdy - mówi Robert Kędziora. - Natomiast na budowę ośrodka hipoterapii potrzebujemy kilkanaście milionów złotych. Znaczną część tej kwoty będziemy się starali pozyskać ze środków unijnych, a pieniądze pochodzące z 1 procenta oraz darowizn od sponsorów są wykorzystywane na przygotowanie dokumentacji i opracowań potrzebnych przy składaniu wniosku o dofinansowanie budowy ośrodka.
Koszt przygotowania samej dokumentacji technicznej wynosi, aż 300 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że ośrodek powstanie najprawdopodobniej tuż za zamkiem dzikowskim.
Każda osoba może w swoim zeznaniu podatkowym wskazać organizację pożytku publicznego, której urząd skarbowy ma przekazać 1 procent należnego podatku. Teraz wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym dokładną nazwę stowarzyszenia oraz tak zwany numer KRS.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Akcja Lato 2011 obóz w Sielpi cz. 2
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]