Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
W Tarnobrzegu powstanie nowoczesny ośrodek hipoterapii?
Echo Dnia, Publication date: 2009-09-12

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia, Grzegorz LIPIEC

W Tarnobrzegu powstanie nowoczesny ośrodek hipoterapii?

Stowarzyszenie ESTEKA zaprezentowało w trakcie XVII Światowego Forum Mediów Polonijnych projekt budowy ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu.

- Trafiliśmy do Tarnowa na zaproszenie jednej z firm, która widziała projekt ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu. Zaciekawieni tym pomysłem postanowili nam pomóc i stąd też nasza obecność na XVII Światowym Forum Mediów Polonijnych - tłumaczy Robert Kędziora, dyrektor projektu budowy ośrodka hipoterapii.

PO WIEDZĘ ORAZ PIENIĄDZE
W trakcie dwóch spotkań z zaproszonymi gośćmi Robert Kędziora omówił elementy wchodzące w skład planowanego przedsięwzięcia, a także zaprezentował makietę całego ośrodka. - Nasz udział w tej imprezie zaowocował nawiązaniem nowych kontaktów z dziennikarzami polonijnymi z całego świata. Są już pierwsze efekty. Goście z Finlandii zaproszą nas do kilku ośrodków hipoterapii w ich kraju - dodaje Kędziora.
Stowarzyszenie ESTEKA prowadzi cały czas zbiórkę pieniędzy na budowę ośrodka. - Mamy prawie 25 tysięcy złotych z tak zwanego jednego procenta. Jest to niestety kropla w morzu naszych potrzeb. Wstępnie cały koszt budowy ośrodka zamknie się kwotą ponad 16 milionów złotych - mówi Robert Kędziora. - Dlatego też udział w takich inicjatywach, jak ta w Tarnowie pomaga nam zdobyć nowe kontakty, a także pozyskać kilku nowych sponsorów.

LECZNICZA MOC KONIA
Hipoterapia polega na usprawnieniu i przywracaniu zdrowia poprzez kontakt z koniem oraz jazdę konną. Jak zgodnie twierdzą terapeuci, to obecność zwierzęcia sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe możliwości.
Dzięki kontaktowi z koniem, pacjenci mogą odzyskać w pewnym stopniu sprawność fizyczną i psychiczną. Hipnoterapia to najatrakcyjniejsza forma usprawniania dzieci - tłumaczy dyrektor.

WAŻNA INWESTYCJA
Ośrodek Hipoterapii Euratus według planów członków ESTEKI powstanie tuż za zespołem pałacowo-parkowym na Dzikowie. - Jesteśmy już po rozmowach z konserwatorem zabytków w sprawie szczegółowego rozmieszczenia budynków na tym terenie. Obecnie określiliśmy warunki zabudowy części sportowo-rekreacyjnej i czekamy na odpowiedź w tej sprawie z tarnobrzeskiego magistratu - mówi Kędziora.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to oprócz samego ośrodka z krytą ujeżdżalnią, stajniami dla koni, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, tarnobrzeżanie będą mieli do dyspozycji park linowy, gród rycerski, strzelnicę sportową oraz boiska sportowe, a niezagospodarowany dotąd teren między parkiem i osiedlem Dzików zyska zupełnie nowy charakter.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
AKTYWNY SENIOR - ASOS 2014 - Zajęcia z pływania
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]