Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Mała Ola podbija Tarnobrzeg. 9-letnia dziewczynka zdobyła Grand Prix konkursu "Wygraj Sukces"
Echo Dnia, Publication date: 2009-06-14

Autor: Grzegorz LIPIEC

ORYGINALNY TEKST

Grand Prix czternastej edycji konkursu "Wygraj Sukces" zdobyła 9-letnia Aleksandra Betańska z Warszawy. W nagrodę pojedzie do Eurodisneylandu.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 1847 solistów, którzy wystąpili w eliminacjach wstępnych przeprowadzonych w 42 ośrodkach kultury w całej Polsce. Spośród nich 588 zakwalifikowało się do eliminacji regionalnych, które odbyły się w czternastu miastach. Do ostatniego etapu dotarli tylko najlepsi. Przez dwa dni w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbywały się przesłuchania finałowe, w których wystąpiło 126 piosenkarzy. W niedzielne popułudnie podczas uroczystej gali, poznaliśmy zwycięzców "Wygraj Sukces".

- Była to bardzo ciężka praca, choćby z powodu wysokiego poziomu wszystkich uczestników. Każdy, który doszedł do tego etapu jest zwycięzcom, ale bezapelacyjnie najlepsza była Aleksandra Betańska. Ma po prostu ogromny talent i potrafi to wykorzystać na scenie - tłumaczy werdykt Krzysztof Heering, muzykolog, przewodniczący jury.Sama laureatka była zaskoczona i bardzo wzruszona. Jak przyznała jest to jej pierwszy tak ogromny sukces w dotychczasowej karierze. Śpiewa od czterech lat, a cała przygoda zaczęła się od jednego z programów telewizyjnych.
 
- Lubię śpiewać zwłaszcza Marylę Rodowicz i bardzo chciałabym w przyszłości zostać zawodową piosenkarką. "Wygraj Sukces" jest moim pierwszym konkursem na który przyjechałam. Wcześniej było wyróżnienie, trzecie miejsce w poprzednim roku, a teraz wymarzone Grand Prix. Nie mogę w to uwierzyć - mówi Ola Betańska. Finał uświetniły swoim występem dziewczyny ze Studia Ruchu i Tańca Fram, a także Miriam Kleb. Gość specjalny nagrodzony podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej w Monachium.
 

Grand Prix - Ola Betańska z Warszawy. I kategoria wiekowa: 1. Julia Cieplak - Nowe Miasto Lubawskie 2. Karol Widuch - Tarnobrzeg 3. Karolina Kamińska - Suwałki 3. Zuzanna Stolarek - Słubice 3. Julia Surowaniec - Stalowa Wola II kategoria wiekowa: 1. Oliwia Mowińska - Nowe Miasto Lubawskie 2. Marlena Maciewicz - Przemyśl 3. Gustaw Bzinkowski - Rypin 3. Anna Grochowska - Warszawa III kategoria wiekowa: 1. Agata Rożankowska - Toruń 2. Martyna Strychalska - Turek 3. Mateusz Wiśniewski - Rypin 3. Monika Wójcikowska - Ożarów 3. Anna Buczkowska - Katowice IV kategoria wiekowa: 1. Karolina Warchoł - Warszawa 2. Tomasz Balawander - Radymno 3. Agnieszka Brenzak - Bielawa 3. Aleksandra Kłos - Rypin
Nagroda Specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie ESTEKA Alicja Markiewicz - Ciechanów
 

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
LATO 2014 - I turnus obozu konnego - Czarniecka Góra
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]