Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
W Tarnobrzegu zakończył się 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec”
Echo Dnia, Publication date: 2009-03-01

Orginalny artykuł

Echo Dnia, Wioletta Wojtkowiak

W Tarnobrzegu zakończył się 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec”

Zespół Ósmy dzień tygodnia z Wodzisławia Śląskiego zdobył Grand Prix harcerskiego festiwalu "Śpiewograniec”. Z Tarnobrzega wywiezie 1000 złotych od marszałka województwa, sprzęt muzyczny i turystyczny oraz niezapomniane wrażenia.

Muzyka, śpiew i wspólne spędzanie czasu to gwarancja wspaniałej zabawy na "Śpiewograńcu”, który wypracował sobie opinię świetnie zorganizowanego festiwalu. Uczestnicy tej jednej z największych w kraju harcerskich imprez przyjechali do Tarnobrzega w piątek, dotarli z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Katowic i innych miast.
Ponad 300 druhów i druhen opanowało scenę Tarnobrzeskiego Domu Kultury, a widownia była wypełniona po brzegi. Prezentacje konkursowe zakończył w sobotę koncert galowy. Publiczność z gorącym entuzjazmem przyjęła występ gwiazdy wieczoru zespołu "Dom o zielonych progach”.
Jury festiwalu po wysłuchaniu 28 zespołów przyznało Grand Prix oraz nagrody w dwóch kategoriach: dla zespołów z własnym akompaniamentem oraz wykorzystujących podkład muzyczny.Pierwsze miejsce w kategorii "samodzielny akompaniament” zdobyła Artystyczna Drużyna Harcerska Polana z hufca Katowice. Drugie miejsce zajęła 217 ŁWDW i Przyjaciele z Hufca Łódź Bałuty, a trzecie Kung Fu Watra także z hufca Łódź Bałuty.
W kategorii "podkład muzyczny” pierwsze miejsce zajął zespół Laked z Nowin, drugie miejsce zespół Łoresie ze Stąporkowa. Nagrodę w kategorii dodatkowej na wykonanie piosenki rajdowej otrzymał zespół Kresy z Przeworska. Na koncercie galowym zaśpiewały także wyróżnione zespoły: "Po wszystkim” z Warszawy, "Tam i z powrotem” z Tarnobrzega, 5 JDW Potok z hufca Jaworzno, zespół JAAAMWU z hufca Jasło.
Były też nagrody niespodzianki. Najmilszą uczestniczką festiwalu została Ksenia Stach z 11 Tarnobrzeskiej Drużyny Harcerskiej Wrzosowisko, a najmilszym Wojciech Zajdel z zespołu JAAAMWU. Nagrodę specjalną dla "najlepszej pani dyrektor” dostała Anna Czaplińska, dyrektor szkoły podstawowej nr 3, która co roku udziela gościny harcerzom.
Organizujące "Śpiewograniec” stowarzyszenie ESTEKA przyznało specjalne wyróżnienia dla wspierających jego działalność. Dyplomu otrzymali prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński, jego zastępca Wiktor Stasiak, podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas, marszałek województwa Zygmunt Cholewiński i tarnobrzeska firma Seriusz.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
Sztandar miasta Tarnobrzega
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]