Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Harcerski Śpiewograniec. Pierwsze miejsce dla Troje ich
rta24.pl, Publication date: 2016-02-29

ORYGINALNY TEKST

Wioletta Wojtkowiak

Magia tej imprezy znów przyciągnęła do Tarnobrzega zespoły z całej Polski. Od piątku do niedzieli druhny i druhowie bawili się na 22. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec.

Festiwal odbywający się od 1989 roku tym razem zagościł na scenie TDK po rocznej przerwie. – Reaktywować było ciężko, ale odetchnąłem z ulgą. Chyba zadziałała magia Śpiewograńca, sentyment harcerzy i zaufanie, że będzie to wspaniała impreza – wyznał podczas finalnych przygotowań podharcmistrz Robert Kędziora.

W sobotę odbył się koncert galowy festiwalu. Wystąpili laureaci nagrodzeni i wyróżnieni przez jury obradujące w składzie: hm. Janusz Szwed, hm. Czesław Chabel, pwd. Jarosław Piątkowski, hm. Jacek Drożdżal, phm. Robert Kędziora. Po wysłuchaniu 23 utworów konkursowych pierwsze miejsce, czyli nagrodę prezydenta Tarnobrzega oraz Stowarzyszenia ESTEKA otrzymał zespół Troje ich z Tarnowa. Drugie miejsca zdobyli zespół Manufaktura z Annopola oraz zespół Dwunastka i Przyjaciele z Handzlówki. Trzecie miejsce dzielą Atomowe Ameby z Rzeszowa i zespół Żuawi z Rzeszowa. Wyróżnienie zdobyła Oliwia Węglarska.

Nagroda główna w kategorii dodatkowej przypadła zespołowi Troje ich za wykonanie utworu Mgła, zaś wyróżnienie w kategorii dodatkowej dla zespołu Maki ze Skawiny za utwór Nieprzemakalni. Wyróżnienie w kategorii dodatkowej zdobył też zespół Atomowe Ameby za utwór „Na morza dnie”. Zespół Mega Brysie z Gorzyc wyjechał z wyróżnieniem dla najmłodszych uczestników festiwalu. W tym roku nie przyznano Grand Prix.

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
VI RAJD KONNY - Foto: ESTEKA
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]